31st Kvě2022

Znovuoživení Veganodaktyla!

by Veganosaurus Rex

Zdravím všechny! Jak jste si mohli všimnout, projekt veganské kuchařky VEGANODAKTYL byl teď pár let v hibernaci. Poslední recept tu přibyl v dubnu 2016, mezitím stránky zestárly, až celé spadly. Naštěstí se mi podařilo vše zachránit a znovu spustit a moc rád bych chtěl těmto stránkám dát nový kabát, aby se recepty zobrazovaly pěkně i na mobilu, protože od roku 2011, kdy jsem s tímto projektem začal, se toho změnilo opravdu hodně.

Je rok 2022, já jsem stále vegan a veganství se rozrostlo do úplně jiných rozměrů, nicméně tato kuchařka Vám stále může sloužit jako inspirace, ať už s tím začínáte, nebo jen nevíte co už dalšího uvařit.

24th Bře2015

Vegan fest 2015 v Brně

by Veganosaurus Rex

ZDE sleduj program, je bohatej na různý přednášky a další koncerty…

19th Úno2015

Veganské večeře v Chomutově & aktualizace seznamu

by Margaret Hermach

20150210_173948

V Chomutově se pokoušíme o nemožné 🙂 Již dvakrát se podařilo uspořádat veganskou komunitní večeři v Café Rouge. Do budoucna se budeme snažit scházet druhou středu v měsíci. Na večeři je třeba vzít si svou misku, příbor a přispět nějakou veganskou dobrotou. Pro aktuální informace stačí na facebooku vyhledat „komunitní večeři Chomutov“.

Také jsme aktualizovali seznam měst v ČR a SR, kde se veganské večeře konají, tak na to koukněte, nechte se inspirovat a zkuste si takovou akci uspořádat i ve svém městě. Dejte nám vědět na mail, pomůžeme vám s propagací na našich stránkách a stránkách námi spřízněných! Stejně tak dejte vědět, pokud nějaké z měst v seznamu chybí, rádi doplníme…

17th Úno2015

Rok 2014 na Veganodaktylu

by Veganosaurus Rex

veg2014Trošku jsem zapomněl na ohlédnutí za rokem 2014, co se naší kuchařky týče a tak přináším pár poznatků, co stojí za zmínku.

– Od ledna do prosince 2014 přibylo 72 příspěvků (ne všechny příspěvky byly s recepty), což je oproti minulému roku méně, ale hraje roli i to, že kuchařka už víceméně díky počtu receptů (okolo 400) slouží jako archiv.

– Na stránkách proběhlo 271 531 návštěv, což je oproti minulému roku o 116 192 návštěv více,  průměrná denní návštěvnost cca 750 lidí.

– Redakce se rozrostla o nové členy a členky.

– Nominace v sekci food soutěže blogerkaroku.cz 2014.

– Stále se držíme v popředí seznamů foodblog webů mytaste.cz (18.místo) a foodblogy.cz (1. místo)

– 3. místo ve výroční anketě veganka.cz v kategorii foodblog roku 2014

– Proběhly velice vydařené Veganské hody v Jihlavě na Masarykově náměstí (mezi McDonalds a fastfood stánky) s hojnou účastí – více ZDE.

– Model veganských večeří se stále více rozrůstá do více měst v ČR i SR, více ZDE a ZDE.

– Na stránkách podporujeme další nové i starší veganské kuchařky pomocí RSS a odkazů.

– Návštěvnost a zájem každým měsícem stoupá, za což jsme rádi/y, zdá se že to má nějaký smysl :)

Pokud máte nějaké nápady, co zde vylepšit, máte elán k tomu podílet se na této kuchařce svými veganskými recepty (i kdyby to měl být jeden recept za měsíc), napište nám, určitě se domluvíme. Děkujeme všem za přízeň!

16th Úno2015

Virus pryč&Tagové pole

by Veganosaurus Rex

computer-virusŠtěstí je při nás a i zbylé fotky, které po virusovém útoku na Veganodaktyl chyběly, se nakonec podařilo obnovit, takže vše jede jak má při starém. Děkujeme všem, co se na obnovení podíleli!

Děkujeme také naší čtenářce Lence, která nám poslala zajímavou připomínku, jestli by nešel udělat nějaký list ingrediencí, aby třeba když máme doma hodně řepy, stačilo klinout na řepu v seznamu a vyhledaly se všechny recepty z řepy. To je teď možné díky tagovému poli ingrediencí v liště napravo, kde stačí kliknout na požadovanou ingredienci a recepty na vás vyskočí. Postupně doplňujeme všechny ingredience a ještě to není úplné, ale brzy bude. Stejně tak můžete udělat pomocí vyhledávacího pole „Hledáš něco?“, kde stačí napsat, co přesně hledáte 🙂

Děkujeme všem za přízeň, šiřte dál naši kuchařku, ať je nás ještě víc! 🙂

08th Úno2015

Veganodaktyl byl napaden

by Veganosaurus Rex

10.-StormNaše stránky kuchařky byly někým, nebo něčím napadeny virusem, který způsobil smazání dat ze serveru. Podařilo se nám však obnovit jednu ze záloh a většinu dat tak zachránit. Pracujeme na tom, aby vše zas běželo tak, jak má, omluvte tedy výpadek a případné prozatimní omezení…

Zatím se nezobrazují u některých receptů fotky, snad se nám podaří je zachránit.

30th Pro2014

Audio podcasty na veganka.cz

by Veganosaurus Rex

Recording-your-audio-podcastUž nějaký čas fungují na veganka.cz – mateřském serveru naší kuchařky – audio podcasty, nebo chcete-li záznamy rozhovorů s různými hosty na různá témata spojené s veganstvím a nyní takto budou vycházet ve větší pravidelnosti, takže doporučujeme pravidelně sledovat tuto sekci: http://veganka.cz/category/audio/ , kde budou záznamy přibývat. Dozvíte se třeba něco nového, nebo si tak můžete zkrátit chvilku u vaření, či jiných domácích činností. Záznamy si můžete volně stáhnout a přehrát třeba v mobilu, nebo jiném přehrávači, nebo přímo online z webového prohlížeče.

15th Lis2014

Veganská večeře v Polné

by Veganosaurus Rex

20141221zamecky-klub_veganskavecere-vanocni_plakatA3

fb event: https://www.facebook.com/events/1498754290401419
09th Říj2014

Veganské večeře ve Znojmě

by Veganosaurus Rex

Přišlo nám poštou info o znojemských vegan večeřích, děkujeme za chvály a přejem hodně večeřících! Jestli se večeře dějí i ve vašem městě, pošlete info, rádi ho zveřejníme v našem seznamu.

Dobrý den,
už řadu měsíců nepravidelně vždy nějaké to pondělí v měsíci pořádáme
veg-raw večeře ve znojemské čajovně „Procitni a chechtej se“, chtěli bychom
touto cestou Vám poděkovat za skvělé a výtečné recepty, které využíváme.
Naše pondělní večeře se docela rozjely, až jsme nečekali takový zájem,
takže budeme dál aktivně pokračovat a propagovat čistou a hlavně živou
stravu plnou nekonečné pozitivní energie. Díky tedy za Vaši neutuchající
inspiraci, pokud přijde dobrá nová chuťová variace, rádi zašleme recept,
přejeme vše dobré a zdravý hlad, čaj 🙂

tea-milci Marjánka a Jiří (ૐ)
*Čajovna „PROCITNI A CHECHTEJ SE“*
*|veg-raw večeře|*
Znojmo, Horní náměstí 10

www.cajovnaznojmo.cz
*+420 720 491 872*

*facebook:* https://www.facebook.com/cajovnaznojmo
*twitter:* https://twitter.com/TeaHouseZnojmo

VEG8znojmo

11th Zář2014

Jihlava hoduje!

by Veganosaurus Rex

Veganské Hody – takový je název akce, která se uskuteční v pátek 3. října od 15. do 18. hodin ve spodní části jihlavského Masarykova náměstí. Pro návštěvníky z řad veřejnosti zde bude za dobrovolný příspěvek připraveno mnoho sladkých i slaných jídel teplé a studené kuchyně.

 

Místní vegani a veganky takto chtějí prezentovat rozmanitost rostlinné stravy. Zároveň nabídnou inspiraci všem, kteří se o veganskou stravu zajímají, i těm, pro které je to stále neznámý pojem. „Často se setkáváme s tím, že mnoho lidí neví, co si představit pod slovem veganství anebo jsou zatížení mnoha předsudky vůči veganům samotným. Doufáme, že se tímto mezi obyvateli Jihlavy zvýší povědomí nejen o veganské stravě, ale i o dalších aspektech etického životního stylu“, říká Matěj Ferda z pořadatelského kolektivu.

 

Příznivci veganské stravy se v Jihlavě scházejí v nízkoprahovém klubu Vrakbar na pravidelné společné večeře, které jsou otevřeny každému. Jedinou podmínkou je donést veganské jídlo vlastní výroby a podělit se o něj s ostatními. „Za bezmála tři roky těchto společných večeří získala řada z účastníků dost zkušeností na to, abychom zkusili uvařit i pro veřejnost. Budeme rádi, když naše výrobky budou lidem chutnat, ale hlavně očekáváme, že se u stánků s jídlem bude živě diskutovat“, uvádí Simona Havlová, další z pořadatelů.

 

Kromě možnosti ochutnat pokrmy bez živočišných surovin, budou pro návštěvníky připraveny čerstvé studené i teplé nápoje. Doprovodným programem bude také dětský koutek a hudební či divadelní vystoupení tematicky spřízněných umělců. Po 20. hodině bude program pokračovat v Chilli baru (Masarykovo náměstí 25), kde vystoupí hudební skupiny Memento Mori (hiphop), Sakala (post HC), Disbeatless (metal) a MC Broko (elektronika).

 

V týdnu před samotnými Veganskými Hody proběhne na několika místech Jihlavy série přednášek a promítání spojených s tématem veganství. „Zatím máme potvrzené přednášky o veganské výživě sportovců a o otázce veganství při výchově dětí. Přesná místa a časy, stejně jako další podrobnosti o celé akci budou k nalezení na adrese jihlavahoduje.veganka.cz. “ Dodávají organizátoři.

 

12th Úno2014

Veganství – jak začít (audio záznam)

by Veganosaurus Rex

285>_9143858Další audio záznam z veganka.cz, tentokráte rady jak začít s veganstvím. Poslouchejte ZDE: http://veganka.cz/wp-content/uploads/jak_prejit_na_veganstvi.mp3

Můžete si je také pouštět přímo na našich stránkách, nebo stahovat ve formátu MP3 do vašich přehrávačů a telefonů. RSS feed podcastu najdete na www.veganka.cz/podcast.

29th Led2014

Rozhovor nejen o GoodMoonSpoon

by Veganosaurus Rex

goodmoodspoon-daniaNa webu studenta.cz si můžete přečíst rozhovor s tvůrkyní fešácké veganské kuchařky Good Moon Spoon, na kterou rádi odkazujeme a fandíme! Klikej na link níže:

http://student-art.studenta.cz/good-mood-spoon-naucim-vas-superchutna-rychla-jidla-za-studentske-ceny/article/1649

http://www.goodmoodspoon.com/

17th Led2014

Parodie na Ditu P.

by Veganosaurus Rex

Pozdě, ale přece. K příležitosti posledních Vánoc se pražský kolektiv Food Not Bombs rozhodl udělat video parodii na „Deník Dity P.“. Možná stejně jako já donedávna netušíte, kdo to Dita P. je, ale tohle stojí za to. Takže pokud nemáte televizi, jako já, či neholdujete sledování televizní vymývárny mozků na internetu, prvně se koukněte na její stránky o pořadu ZDE (klikej) a zkuste shlédnout nějaký z pořadů. Níže se pak koukněte na odpověď v podobě veganských robi řízků a bramborového salátu se sojanézou. Berte s patřičným nadhledem. 😀

Poslední díl Dity P. from A2_LARM on Vimeo.

„Na Štědrý den od 14:00 probíhá v Praze na náměstí Republiky každoroční vánoční rozdávání jídla bezdomovcům a happening proti vraždění kaprů. Mohou být aktivity Food Not Bombs stejně trendy jako Deníky Dity P.? Neváhejte a podpořte činnost Food Not Bombs jakoukoli částkou, kterou můžete poslat na číslo účtu 8760190237/0100 s variabilním symbolem 666 a poznámkou FNB.“

a2larm.cz/
food-not-bombs.cz

Autoři: Toy Box, Vladimír Turner, Jan Sacher, Apolena Rychlíková, Tereza Reichová
Poděkování: hercům, všem, kteří pomáhali, Food Not Bombs Praha, módnímu salonu lazyeye.cz a Efkinz

09th Led2014

Každodenní veganská strava – prakticky a levně (záznam přednášky)

by Veganosaurus Rex

Níže najdete záznam přednášky „Každodenní veganská strava – prakticky a levně“ konané 9.1.2014 v infocentru Salé v Praze.

Dejte nám vědět, zda-li se vám tento formát (tedy audio) zamlouvá a máte o něj zájem – pokud bude, rozšířili bychom do budoucna tyto stránky i o audio materiály..

09th Led2014

Rok 2013 na Veganodaktylu

by Veganosaurus Rex

veg2013Máme tu nový rok a na místě je kouknout se zpět, co se nám na kuchařce za ten rok událo, jestli vás to zajímá…

– Od ledna do prosince přibylo 93 příspěvků (ne všechny příspěvky byly s recepty)

– Na stránkách proběhlo 155 339 návštěv, průměrná denní návštěvnost cca 600 lidí

– Redakce se rozrostla o nové členy a členky

– Připojili jsme se k projektům vyhledejrecepty.cz a foodblogy.cz

– Na stránkách podporujeme další nové i starší veganské kuchařky pomocí RSS

– Návštěvnost a zájem každým měsícem stoupá, za což jsme rádi/y, zdá se že to má nějaký smysl 🙂

Pokud máte nějaké nápady, co zde vylepšit, máte elán k tomu podílet se na této kuchařce svými veganskými recepty (i kdyby to měl být jeden recept za měsíc), napište nám, určitě se domluvíme. Děkujeme všem za přízeň!

29th Pro2013

Veganské večeře v Banské Bystrici

by Veganosaurus Rex

564512_473178182753223_480789252_n

Nově jsme přidali veganské večeře ze slovenské Banské Bystrice. Konají se v komunitním centru Sásová, tak pokud to máte blízko, stavte se!

Veškeré info najdete ZDE: https://www.facebook.com/BystrickeVeganskeVecere

Další města a místa, kde se veganské večeře konají najdete ZDE.

05th Pro2013

Akce v Pelhřimově

by Veganosaurus Rex

vita

Přijďte si popovídat, sdílet nabyté zkušenosti a znalosti a ochutnat vitariánské dezerty.Akce začíná v 16.00 a trvat bude tak dlouho, dokud vy budete chtít. 🙂

Kavárna je nekuřácká s dětským koutkem, bezbariérová s wifi připojením na internet zdarma. Vstup se psy povolen. 🙂

www.kavarnaflet.cz

Rezervace nutná !!!

Rezervace na tel. číslech – 733 576 472 nebo 603 819 000

Rezrvace na mail: info@kavarnaflet.cz

04th Pro2013

Tři roky veganského večeření

by Veganosaurus Rex

vegan_birthday_cupcake_by_deftlefthand-d4kixw6http://veganka.cz píše:

Letos v prosinci uplynou tři roky od první „Veganské večeře.“ Pod tímto názvem začala skupina olomouckých příznivců veganského stravování a členů Food Not Bombs Olomouc pravidelné komunitní setkávání veganů a případných jiných zájemců o etické stravování.

Od té doby se večeře konají v olomoucké Galerii u Mloka každou poslední středu v měsíci od půl sedmé. Princip je jednoduchý. Kdokoliv může navařit různé čistě rostlinné pokrmy a donést je ochutnat ostatním příchozím. Ovšem vaření není podmínkou, někdo se přijde prostě jen najíst nebo ochutnat dobroty ostatních lidí.

Podařilo se zde vybudovat pravidelnou událost a komunitu pravidelných nebo občasných návštěvníků. Původně olomoucké Veganské večeře inspirovali podobné skupinky v patnácti dalších městech v České a Slovenské republice, takže dnes můžete vegansky večeřet třeba v Mostě, Hradci Králové, Praze nebo Uherském Hradišti. Kvůli prosincovým svátkům je poslední středa v prosinci nevhodným datem, a proto bývá prosincová večeře jedinou výjimkou v roce. Pokud budete chtít oslavit třetí narozeniny veganských večeří nebo jen ochutnat místní dobroty doražte 18. prosince v půl sedmé do Mloka.

Více o veganských večeřích ZDE: http://veganodaktyl.veganka.cz/?page_id=580

28th Lis2013

Veganodaktyl v letu

by Veganosaurus Rex

foodblogy28-11-2013Veganodaktyl dolétl na první příčku v oblíbenosti na webu http://www.foodblogy.cz/ , proto bychom rádi poděkovali všem kdo hlasovali, právě hlasují, nebo budou hlasovat pro naši podporu! Jestli to teda máte v plánu, můžete tak učinit zde: http://www.foodblogy.cz/d/veganodaktyl pokliknutím na srdíčko.

Stejně tak můžete hlasovat pro další výborný kuchařky s veganskýma receptama:

VEGANOTIC (CRUELTY FREE HEDGEHOGS)

GOOD MOOD SPOON

BEZ KRUTOSTI

…šiřte dál:)

29th Zář2013

Veganské večeře-nově

by Veganosaurus Rex

vegan-suckV dalších dvou městech vznikly nově veganské večeře…

Děkujeme, že posíláte info o večeřích, kuchařka má velkou návštěvnost, takže se to dostane mezi více lidí.. Posílejte dál! A pokud koketujete s tím, udělat veganskou večeři i ve vašem městě, jděte do toho a napište nám pak..

 

 

21st Srp2013

Veganské hody v Praze

by Veganosaurus Rex

veganhody2013

http://veganskehody.liberation.cz

Inspirací pro tento projekt se staly veganské hody pořádané slovenskými kolegy v Bratislavském klubu Obluda a nápad udělat podobnou akci i v Praze byl už pak dílem okamžiku.

Cílem je ukázat a nabídnout veganskou stravu a způsob života široké veřejnosti a vzdělat i samotné vegany a vegetariány o výhodách a zákoutích čistě rostlinné stravy.

Tedy vemte koho můžete (děti, rodiče, prarodiče, kamarády/ky, kolegy/ně), vezměte s sebou vyrobené veganské dobroty anebo prostě přijďte ochutnat výtvory ostatních. Jídlo jehož jedinou podmínkou je 100% rostlinný původ všech jeho součástí. Fantazii se meze nekladou, od zákusků, polévek, salátů až po nefalšovaný sojový guláš 🙂

Doporučujeme vzít vlastní nádobí a příbor.

Jídlo se nabízí zadarmo, dobrovolný příspěvek či za rozumnou cenu.

24.8.2013, Začátek v 15.00

Centrální park Pankrác, Praha 4
Café na půl cesty
http://www.greendoors.cz/cafe_na_pul_cesty/

 

Vstupné dobrovolné.

Na místě stánky organizací na ochranu práv zvířat, distra a další.

Stánkaři hlaste se prosím na emailu veganskehody{at}liberation.cz. Na stejný mail můžete posílat i své nápady a připomínky. Po akci zde uvítáme i vaše dojmy a komentáře. Díky za zpětnou vazbu.

08th Čvn2013

Foodblogy.cz

by Veganosaurus Rex

vegan-loveJe-li Vám VEGANODAKTYL milý, můžete mu pomoci s šířením receptů i ve světě masožravých blogerů na webu http://www.foodblogy.cz/

Jedná se o web, který přináší přehled českých a slovenských blogů, které se zajímají o jídlo a nedávno se zde objevil i ten náš http://www.foodblogy.cz/d/veganodaktyl – můžete nás (respektive i další) podpořit tím, že na našem „profilu“ zde kliknete na srdíčko – čím víc kliků na srdíčko od různých lidí, tím výš se bude Veganodaktyl zobrazovat v seznamu.

Díky.

Stránky:12»