VEGANODAKTYL

O co jde?

O co jde?

Už vás nudí a štve, jak se Vás lidi ptají, co to jako jíte, když nejíte maso, ani jiné živočišné „produkty“? Právě proto vznikla v roce 2011 tato veganská kuchařka online. Až se vás příště někdo zeptá, můžete je odkázat na tuto kuchařku, kde najdete spousty různých veganských receptů, od hlavních jídel, přes polévky, saláty, pomazánky, sladkosti, nápoje, až po nezdravé pochutinky. Jsme kolektiv veganů a veganek, který tu a tam přihodí recept do kyberprostoru, protože rádi/y vaříme a dělíme se o zážitek s vámi. Nejsme žádní profesionální kuchaři a kuchařky a názvy jídel zde v kuchařce nemusí odpovídat realitě. Nejsme ani žádní výživoví poradci a ani si na to nechceme hrát. Experimentujeme a to nás baví.

Jestli doma vaříš vegansky a chceš se o svý recepty taky podělit s ostatníma, napiš na email (v kontaktech), klidně ti uděláme účet k přispívání a můžeš tak obohatit tenhle projekt. Už se k nám přidalo více lidí a čím víc nás bude, tím pestřejší tato kuchařka bude. Protože není nic nudnějšího, než jíst pořád dokola to samé jídlo.

Veganství může být jedna z cest, jak se oprostit od utrpení zvířat, který masový, mlékárenský, kožešinový, či kosmetický průmysl produkuje. Jako vegani/ky nejíme maso, protože nechceme podporovat zvířecí koncentrační tábory, stejně tak nekonzumujeme mléčné výrobky, protože díky mléku se zabíjejí telata, krávy jsou uměle oplodňovány a přístroje na dojení mléka jim ucvakávají vemena. Nejíme vejce, protože slepice žijí v klecích, nenosíme kožené výrobky, protože kůži vaší babičky bysme si taky neoblíkli/y, nepoužíváme kosmetiku, která je testovaná na zvířatech, protože je drží v laboratořích a řežou je zaživa.

To vše můžeme plnohodnotně nahradit rostlinnou stravou, nekoženými výrobky a kosmetikou netestovanou na zvířatech.

© VEGANODAKTYL – veganské recepty | JelenStudio.cz webdesign