VEGANODAKTYL

Café Zapatista

Tohle není recept, jako spíš představení sympatickýho projektu spolupráce stavějící na vzájemný solidaritě.

Tato káva má barvu země, země bohaté a nekontaminované, po tisíciletí obdělávané indiánskými kmeny Mayů – pouze a jen přírodními metodami. Země, utlačované a vykořisťované velkostatkáři a nadnárodními korporacemi podporovanými vládou. Země vzbouřené, kde se potomci původních obyvatel rozhodli vzít své životy zpět do svých rukou, a kde jako Zapatisté bojují za právo každého a každé žít důstojně a ve svobodě.

Kdo jsou zapatisté a co se děje v mexickém státě Chiapas od roku 1994, kdy z džungle vyšli indiánští partyzáni, aby se postavili za svá práva a důstojný život, se můžete dočíst například ZDE.

Rolníci, kteří vypěstovali tuto kávu, dostali za svou práci zaplaceno plnou a spravedlivou cenu, tedy třikrát více peněz než kolik by jim daly nadnárodní korporace. Káva je po ropě, druhým největším vývozním artiklem na světovém trhu, a zrovna v Mexiku se kávě daří a patří k nejlepším svého druhu. Tato káva je bio a pochází z horské oblastí jihomexického státu Chiapas od zapatistického družstva Ssid Lequil Lum a dalšího autonomního družstva Longo Maï/CoopeAgri z Kostariky sídlícím ve městě San Jorge.

Káva je pražená a balena v Německu kolektivem Cafe Libertad, firmou, která je v rukou jejich pracovníků, bez šéfů. www.cafe-libertad.de

Hmotnost: 250 gramů

INFO A OBJEDNÁVKY ZDE!!!:
cafe-libertad_cz@riseup.net

Maximum výtěžku z prodeje putuje družstvům v Chiapasu, stejně jako ostatním družstvům, od kterých Café Libertad bere kávu. Z každého kila kávy jde 40 centů na různé dobročinné projekty a Café Libertad finančně podporuje i místní sociálně-emancipační projekty.

Video o produktech a fungování družstva Café Libertad (přes CC si zapnete titulky):

Sdílej recept:

© VEGANODAKTYL – veganské recepty | JelenStudio.cz webdesign