O co jde?

Už vás nudí a štve, jak se Vás lidi ptají, co to jako jíte, když nejíte maso, ani jiné živočišné „produkty“? Právě proto vznikla tato veganská kuchařka online. Až se vás příště někdo zeptá, můžete je odkázat na tuto kuchařku, kde najdete spousty různých veganských a vitariánských receptů, od hlavních jídel, přes polévky, saláty, pomazánky, sladkosti, nápoje, různé tipy a rady, až po nezdravé pochutinky. Jsme kolektiv veganů a veganek, který tu a tam přihodí recept do kyberprostoru, protože rádi/y vaříme a dělíme se o zážitek s vámi. Nejsme žádní profesionální kuchaři a kuchařky a názvy jídel zde v kuchařce nemusí odpovídat realitě. Nejsme ani žádní výživoví poradci a ani si na to nechceme hrát. Experimentujeme a to nás baví.

Jestli doma vaříš vegansky a chceš se o svý recepty taky podělit s ostatníma, napiš na email (v kontaktech), klidně ti uděláme účet k přispívání a můžeš tak obohatit tenhle projekt. Už se k nám přidalo více lidí a čím víc nás bude, tím pestřejší tato kuchařka bude. Protože není nic nudnějšího, než jíst pořád dokola to samé jídlo.

Veganství může být jedna z cest, jak se oprostit od utrpení zvířat, který masový, mlékárenský, kožešinový, či kosmetický průmysl produkuje. Jako vegani/ky nejíme maso, protože nechceme podporovat zvířecí koncentrační tábory, stejně tak nekonzumujeme mléčné výrobky, protože díky mléku se zabíjejí telata, krávy jsou uměle oplodňovány a přístroje na dojení mléka jim ucvakávají vemena. Nejíme vejce, protože slepice žijí v klecích, nenosíme kožené výrobky, protože kůži vaší babičky bysme si taky neoblíkli/y, nepoužíváme kosmetiku, která je testovaná na zvířatech, protože je drží v laboratořích a řežou je zaživa.

To vše můžeme plnohodnotně nahradit rostlinnou stravou, nekoženými výrobky a kosmetikou netestovanou na zvířatech.

GO_VEGAN_by_brian1984

 

6 Responses to “O co jde?”

 • Zuzana

  Recepty mě tady velmi zaujaly, mám ze zahrádky dnes utrženou cuketu a koupila jsem si cizrnu v plechovce.. Inspirovaná jsem dostatečně a děkuji za to. 🙂
  Veganka nejsem, s některými názory veganů plně souhlasím, s některými ne.
  Jsem holka z vesnice, život v BIO mi byl znám dávno předtím, než nějaká BIO značka vznikla.
  Slepice se na vesnici mají jako v ráji, o ucvaknutých vemenech krav jsem nic neslyšela, ani je neviděla, zabíjet telátko kvůli mléku – to je nesmysl, věřte :-), o včelách vím také svoje – jsem z rodiny včelího doktora..
  Jsem masožrout, přesto jsem bez nároku na odměnu zasázela les, poznám ptáka podle hvizdu a vybrala jsem ježkům tolik blech, že tolik veganů snad ani v celé republice není. A suší někdo z vás seno srnkám?

  • Pája

   Ahoj, recepty mě nadchly, vařím jak vzteklá.Veganit jsme začali s manželem cca před půl rokem takže tahám inspiraci odkud se dá:-) a tady jí je kotel.Díky za to!
   Vegany jsme se stali po shlédnutí dokumentu Forks Over Knives.
   Tak nějak mi to všechno do sebe zapadlo..a to jsem maso milovala:-)ale zvířátka taky.Jsem z hor, o les se starám,seno srnkám suším:-)

  • Nikina

   Nemusíš se hned škatulkovat mezi vegany :). Sice jíš maso, ale zase pečuješ o zvířata jinak. Myslím si, že jde hlavně o to si uvědomit, že každý tvor má nějaký význam pro naší planetu. Tudíž jsme si všichni rovni a podle tvého komentáře to máš jistě v hlavě srovnané a tam kde nepomůže vegan, který nesuší seno, pomůže někdo jiný :). Jde hlavně o ten přístup.

 • is kristen stewart dating robert pattinson http://free-chats-room.cupid-com.bestonlinedating.website is tinder free dating site

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Statistical data collected by Statpress SEOlution (blogcraft).