05th Bře2012

Pohankovo-lněné karbanátky

by Veganosaurus Rex

V lednici bylo starý zelí a ve špajzu zase zbytky obilovin, tak jsem zaexperimentoval…

Do mísy dáme hrst pohanky lámanky, hrst ovesných vloček jemných, hrst mletého lněného semínka, hrst kukuřičné krupice, hrst slunečnicového semínka, zamícháme, spaříme horkou vodou a přikryjem na 10 minut. Mezitím si třeba nakrájíme brambory, který budem podávat jako přílohu a dáme vařit.

Až je spařeno a odpočinuto, posypeme lahůdkovým droždím, přidáme krapet sojové mouky, na drobno nakrájenou půlku uzeného tofu, hrst promnuté majoránky, pepř, sůl, pár kapek sojovky, krapet nori vloček (řas), a pořádně zamícháme. Karbanátková hmota by měla být pěkně tvarovatelná a držet pohromadě, když to bude moc řídký, přidáme ještě sojový mouky, nebo strouhanky, když moc tuhý, přilijem vodu. Následně uděláme bochánky, obalíme ve strouhance a smažíme na olivovém oleji do zlatova. Podáváme s vařeným bramborem a s kysaným zelím.

One Response to “Pohankovo-lněné karbanátky”

  • Magdalena

    To je splácanina jak hrom. Je opravdu potřeba tam dávat tolik různých věcí? Chuť pohanky, či základní suroviny se musí zásadně ztratit. Ach my češi. Všechno dohromady. Hatla patla. Kvasnice, nori, pohanka, sojovka, majoránka, uzené tofu…jsou to všechno výratné chutě…No nic, pro mě stačí např. jen ta majoránka 🙂
    Jináč nic proti, neberte osobně, čistě můj názor 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Statistical data collected by Statpress SEOlution (blogcraft).