11th Led2012

Čokobombobuchta

by Veganosaurus Rex

Tohle byl trochu experiment, ale nakonec z toho vznikla celkem dobrota…

Vezmeme necelý půlkilo hladký mouky a vysypem ho do mísy, dál tam vrhnem dva balíčky vanilkovýho cukru, jeden balíček kypřícího prášku (v tomhle případě ne celý sáček, ale dle návodu na sáčku), štráfek rozpuštěnýho alsanu (rostlin. másla), 100g kokosu strouhanýho, plechovku mandarinek, půlku tabulky hořký čokolády (bacha, ať je vegan), což v ruce nalámeme na menší kousky, klidně můžou bejt i větší, nevadí. Ještě přidáme pár lžic oleje a třtinového cukru, zalejeme hrnkem sojovýho mlíka a pořádně to zamícháme. Když je to moc mokrý, dosypeme mouku, když moc tuhý, tak zase vodu.

Dáme žhavit troubu a vymažeme plech olejem a vysypem strouhankou, nebo kokosem a pak rozprostřeme těsto na plech. Posypeme ještě vlašskejma ořechama a nastrouháme/nalámeme zbytek čokolády navrch a šoupneme to do trouby. Nezapomenem kontrolovat, ať se to nespálí a občas do toho píchnem špejlí, když se těsto na špejli nelepí, je hotovo.

2 komentáře to “Čokobombobuchta”

  • byt blöja

    neměl sem třtinovej cukr, ale i tak je to dobrůtka :-)))

    dával sem cca 400g hl.mouky a menší plech to zaplnilo tak cca ze 2/3. nebát se toho a dát klidně i 600g, je-li dostatek mlsných krků…

  • dzony

    mandarinky jsou tam ultimatni! a klidne dve plechovky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Statistical data collected by Statpress SEOlution (blogcraft).