06th Pro2011

Robi s hlívovou omáčkou na kmíně a pohankou

by Veganosaurus Rex

Dostali se mi pod ruku robi oválky a tak mě napadlo, že jsem dlouho nejedl žádný houby…

Takže začneme klasickým krájením cibule, mezitím už žhavíme olivový olej z pokrutin a poválíme tam tu cibulku. Po chvilce přidáme ještě nakrájenou půlku větší žlutý papriky a zasypeme kmínem – klidně i víc. Až to tak nějak zesklovatí, zasypeme hladkou moukou, chvilku mícháme a pak pomaličku přilijeme asi tak 0,3l vody, načež nám to pěkně zomáčkovatí. Osolíme, opepříme, přidáme grilovací koření a pak přihodíme opláchnutou a nakrájenou hlívu ústřičnou společně s robi oválky (ty jsem trochu pokrájel, aby nebyly tak velký), nakrájeným větším stroužkem česneku na plátečky a přiklopíme pokličkou a dusíme. Průběžně chodíme míchat a asi tak po 15 minutách (klidně i dýl) přilejem ještě trochu vody, páč se nám určitě nějaká vypařila (a vlastně s tou vodou to je na vás, kolik chcete mít omáčky) a pak ke konci přidáme ještě trochu tymiánu, garam masaly, hrst ovesných vloček a nakrájený jedno větší rajče – pak už jen čekáme, až rajčata pěkně změknou a je hotovo.

Podáváme se spařenou pohankou lámankou, kterou prvně opláchnem v sítku a pak posypem vegetou, pár kapkama sojovky, zalejem vařící vodou, přiklopíme a čekáme, dokud nezměkne.

2 komentáře to “Robi s hlívovou omáčkou na kmíně a pohankou”

  • Houby obecně q hlíva speciálně se musí dlouho upravovat, takže je dobré zmínit, že dusit se musí minimálně 45 minut.

    Btw. proč smažit na olivovém olejií z pokrutin? Dá se smažit i na panenském…

    • Nu 45 minut mi příjde teda moc, ale proč ne. Je tam napsáno že dusit můžeme „klidně i dýl“. Dá se smažit i na panenském, ale ten je spíš do salátů a jelikož je drahej, tak to není úplně optimální. Navíc sem slyšel že na panenském oleji by se moc smažit nemělo. Každopádně klasickej rostlinnej to vždycky jistí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Statistical data collected by Statpress SEOlution (blogcraft).