25th Zář2011

vegŘízek

by Veganosaurus Rex

Ne vždy se musí jíst zelenina a někdy i vegan si musí odpočinout a dát prostor řízkům a jednoduchýmu vaření. Tady je můj favorit:

Rozděláme jedno balení Baltic, nebo Horal steaku (pro dva lidi-jsou tam 4 tlustý plátky) a obalíme v dvojobale – tedy rozmícháme si hladkou mouku s trochou vody, až je z toho mazlavá hmota, ve které pak plátky obalíme a pak obalíme ve strouhance. Mezitím  si hodíme na pekáč do trouby hranolky (jelikož jsem zrovna línej, tak mražený – já je dělám na sucho, bez oleje, nejsou pak mastný..no a nebo si je nařežem z brambor)..až se budou hranolky v troubě chýlit ke konci, nažhavíme pánev s olejem a smažíme vegŘízky pěkně do zlatova. K jídlu si přidáme sojanézu a mlaskáme!

2 Responses to “vegŘízek”

  • zdenek

    takhle se mi to líbí. konečně někdo, kdo se nebojí říct, jak to s tim veganstvím vlastně je, že je to uplně obyčejný. každej druhej se naoko tváří, jak pohrdá nezdravým jídlem a polotovary, přičemž ale nikdo neni zvědavej na to, denně kuchtit složitý recepty o čtyřiceti ingrediencích. hranolky do trouby, osmažit nějaký obalený „věci“ a za dvacet minut nemám co dělat, hotovo. fandim!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Statistical data collected by Statpress SEOlution (blogcraft).