01st Pro2011

Pečené brambory s brokolicí

by Veganosaurus Rex

Copak umlčí křik břicha? – Tenhle recept od Daníka! O co vlastně tedy jde – pečené brambory s brokoličkou polité balšámkem a k tomu salátek. Budete potřebovat brambory, brokolici, slunečnicový a olivový olej, hrášku pikant na obalování a hrášku jemnou na huštění, soy mlíko, cibuli, grilovací a salátové koření, ledový salát, ocet a já do salátu přidal ještě Sheese mozzarellu.

První zřejmě zapneme troubu a necháme si jí nahřát, no my nemáme nikde napsány na troubě stupně, takže to prostě nažhavte na horko. Na plech rozložíme nakrájené, omyté, avšak neoloupané, brambory a brokolici, posypeme grilovacím kořením, zalijeme troškou olivového oleje a hodíme do trouby, nezapomeňte to čas od času čekovat, hotovo je, až brambory změknou a brokolice je křupavoučká.

Teď se vrhněme na balšámek. Do hrnce vlijeme trochu slunečnicového oleje a až se rozpalí tak šup tam s cibulkou, kterou zasypeme hráškou pikant. Necháme chvilku posmažit a pak podlijeme vodou – záleží na Vás, jaké množství budete chtít omáčky udělat. Přidáme ještě tři polévkové lžíce sojového mléka v prášku, rozmícháme a postupně dohušťujeme jemnou hráškou. Až dosáhneme kýžené hustoty (každý to má přeci rád jinak), omáčku osolíme a přidáme majoránku. Chvilku ještě necháme probublat a vypínáme hořák.

Salátek tu máme k osvěžení této hutné kombinace a je to vskutku rychlovka. Opláchneme ledový salát, nakrájíme listy na menší kousky a do mísy s nimi. K tomu nakrájíme na kostičky přiměřené množství mozzarelly (může být jakýkoliv jiný druh, ale tenhle mi přijde do salátu nej), posypeme salátovým kořením, zakapeme olivovým olejem a zhruba třemi čajovými lžičkami octa a pořádně promícháme. Samosebou dosolujem a dooctujem dle chuti.

Brambory s brokolicí by už měly být, takže to všechno hodíme na talíř. Pečené brambory s brokolicí pěkně na levou stranu plytkého talíře, salátek na stranu druhou a brambory pokypeme balšámkem. Rozložení ale můžete měnit dle aktuální nálady, potřeby, pnutí, jak je ostatně vidět na fotce…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Statistical data collected by Statpress SEOlution (blogcraft).