11th Zář2014

Jihlava hoduje!

by Veganosaurus Rex

Veganské Hody – takový je název akce, která se uskuteční v pátek 3. října od 15. do 18. hodin ve spodní části jihlavského Masarykova náměstí. Pro návštěvníky z řad veřejnosti zde bude za dobrovolný příspěvek připraveno mnoho sladkých i slaných jídel teplé a studené kuchyně.

 

Místní vegani a veganky takto chtějí prezentovat rozmanitost rostlinné stravy. Zároveň nabídnou inspiraci všem, kteří se o veganskou stravu zajímají, i těm, pro které je to stále neznámý pojem. „Často se setkáváme s tím, že mnoho lidí neví, co si představit pod slovem veganství anebo jsou zatížení mnoha předsudky vůči veganům samotným. Doufáme, že se tímto mezi obyvateli Jihlavy zvýší povědomí nejen o veganské stravě, ale i o dalších aspektech etického životního stylu“, říká Matěj Ferda z pořadatelského kolektivu.

 

Příznivci veganské stravy se v Jihlavě scházejí v nízkoprahovém klubu Vrakbar na pravidelné společné večeře, které jsou otevřeny každému. Jedinou podmínkou je donést veganské jídlo vlastní výroby a podělit se o něj s ostatními. „Za bezmála tři roky těchto společných večeří získala řada z účastníků dost zkušeností na to, abychom zkusili uvařit i pro veřejnost. Budeme rádi, když naše výrobky budou lidem chutnat, ale hlavně očekáváme, že se u stánků s jídlem bude živě diskutovat“, uvádí Simona Havlová, další z pořadatelů.

 

Kromě možnosti ochutnat pokrmy bez živočišných surovin, budou pro návštěvníky připraveny čerstvé studené i teplé nápoje. Doprovodným programem bude také dětský koutek a hudební či divadelní vystoupení tematicky spřízněných umělců. Po 20. hodině bude program pokračovat v Chilli baru (Masarykovo náměstí 25), kde vystoupí hudební skupiny Memento Mori (hiphop), Sakala (post HC), Disbeatless (metal) a MC Broko (elektronika).

 

V týdnu před samotnými Veganskými Hody proběhne na několika místech Jihlavy série přednášek a promítání spojených s tématem veganství. „Zatím máme potvrzené přednášky o veganské výživě sportovců a o otázce veganství při výchově dětí. Přesná místa a časy, stejně jako další podrobnosti o celé akci budou k nalezení na adrese jihlavahoduje.veganka.cz. “ Dodávají organizátoři.

 

141 Responses to “Jihlava hoduje!”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.