04th Pro2013

Tři roky veganského večeření

by Veganosaurus Rex

vegan_birthday_cupcake_by_deftlefthand-d4kixw6http://veganka.cz píše:

Letos v prosinci uplynou tři roky od první „Veganské večeře.“ Pod tímto názvem začala skupina olomouckých příznivců veganského stravování a členů Food Not Bombs Olomouc pravidelné komunitní setkávání veganů a případných jiných zájemců o etické stravování.

Od té doby se večeře konají v olomoucké Galerii u Mloka každou poslední středu v měsíci od půl sedmé. Princip je jednoduchý. Kdokoliv může navařit různé čistě rostlinné pokrmy a donést je ochutnat ostatním příchozím. Ovšem vaření není podmínkou, někdo se přijde prostě jen najíst nebo ochutnat dobroty ostatních lidí.

Podařilo se zde vybudovat pravidelnou událost a komunitu pravidelných nebo občasných návštěvníků. Původně olomoucké Veganské večeře inspirovali podobné skupinky v patnácti dalších městech v České a Slovenské republice, takže dnes můžete vegansky večeřet třeba v Mostě, Hradci Králové, Praze nebo Uherském Hradišti. Kvůli prosincovým svátkům je poslední středa v prosinci nevhodným datem, a proto bývá prosincová večeře jedinou výjimkou v roce. Pokud budete chtít oslavit třetí narozeniny veganských večeří nebo jen ochutnat místní dobroty doražte 18. prosince v půl sedmé do Mloka.

Více o veganských večeřích ZDE: http://veganodaktyl.veganka.cz/?page_id=580

409 Responses to “Tři roky veganského večeření”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.